Poligrafia to temat rzeka, są zakłady, które specjalizują się jedynie w konkretnej dziedzinie, jak na przykład , ale są niezawodne w tym zakresie.

Krótko o zakładach poligraficznych i druku ogólnie.

Po co nam etykiety?

etykiety na roli etykiety na roliEtykiety na produktach pełnią kilka ważnych ról.
Oczywiście pierwszą, która przychodzi na myśl to oczywiście nazwa produktu, bo przecież klient musi wiedzieć czy kupuje słoik dżemu, czy buraczków.

Druga kwestia to zachęcenia klienta do zakupu właśnie tego produktu spośród innych, pozornie takich samych. Oraz trzecia to informacje prawne, o wartościach odżywczych czy składnie i nie bez powodu są one mniejsze, ponieważ nie one stanowią podstawę autoreklamy produktu.

Etykiety maja swoje określone typy i rodzaje, różniące się przeznaczeniem oraz sposobem zamieszczenia na produkcie,

Druk cyfrowy - co to jest i czym się cechuje? Wikipedia o druku cyfrowym

Druk cyfrowy charakteryzuje się następującymi cechami: Materiały przeznaczone do druku są dostarczane do urządzenia drukującego w postaci danych komputerowych. Komputerowy zapis cyfrowy pozwala na druk bezpośredni lub poprzez nośnik pośredni. W przypadku występowania nośnika pośredniego obraz znajdujący się na nim jest kasowany i zapisywany na nowo po każdym cyklu drukowania. Istnieje możliwość zmian dowolnych elementów graficznych lub tekstowych dla każdej kolejnej odbitki (personalizacja). W urządzeniu najczęściej brak formy drukowej (nie dotyczy risografii).
Swoistą formą drukową jest sam zapis cyfrowy. Obraz drukowy tworzony jest w cyfrowej maszynie drukarskiej i to bezpośrednio w miejscu, z którego rozpoczyna się druk.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Druk_cyfrowy

Czym jest naklejka?

Chyba każdy wie co to jest naklejka i jak wygląda, jednak obecnie nalepki produkuje się w tak różnych kształtach oraz z różnych materiałów, więc czasami ciężko nawet poznać czy jest to naklejka.

Warto jednak odpowiedzieć sobie an pytanie czym cechuje się naklejka i co w ogóle można za naklejkę uznać.

Cóż pierwszą i oczywistą sprawą jest to, że naklejka musi się do czegoś kleić, więc musi posiadać już nałożony klej.

Produkt, który nie ma kleju nałożonego w drukarni jest bardziej etykietą, ale to też zależy.

Co do typów i rodzajów naklejek to już kwestia na osobny akapit..

Widok do druku:

etykiety na roli