Wybór platformy dla programu

aplikacje internetowe katowice aplikacje internetowe katowiceAplikacje, czy też programy mogą działać na różnych urządzeniach i określenie urządzeń docelowych dla programu jest bardzo ważne już na etapie rozpoczęcia i planowania prac programistycznych. Zamawiane i tworzone aplikacji mogą działać na komputerach z Windows, Linux lub MAC OS; telefonach z systemem Android lub Windows Phone.

I od wybranej platformy często też zależy język programowania i dodatkowe narzędzia programistyczne, bo nie każda platforma obsługuje tak samo wybrane funkcjonalności.

Dlatego właśnie dokładne spisanie zamówienia i wymagać co do aplikacji jest bardzo ważne.

Programiści

Żyjemy w świecie, gdzie komputery wykonują obliczenia tysiące razy szybciej niż człowiek i nie popełniają błędów.
Aby komputer cokolwiek policzył potrzebuje zestawu instrukcji, czyli informacji jak ma przetworzyć wprowadzone dane. Nazywamy to programem komputerowym. Tworzeniem takich programów zajmują się programiści. Programować można w różnych językach tak jak mamy różne języki analogowe, tak mamy różne jeżyki cyfrowe.
I tak od języka i platformy programista tworzy program, który spełnia pewne wymagania i wykonuje wcześniej zaplanowane zadania.

Z Wikipedii o stronach mobile

Strona mobilna ? strona internetowa, która przystosowana jest do wyświetlania na różnorodnych urządzeniach mobilnych mogących komunikować się z globalną siecią za pomocą własnych protokołów bezprzewodowych.
Urządzeniami tymi mogą być telefony komórkowe, smartfony czy palmtopy. Strony mobilne są zazwyczaj uzupełnieniem "zwykłych" stron internetowych.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Strona_mobilna.