Napęd samochodu

myjnie bezdotykowe myjnie bezdotykowe
Napęd Napęd samochodu stanowi silnik.

Najczęściej wykorzystywanym w samochodach typem silnika jest silnik spalinowy tłokowy.

Produkowane są również samochody wyposażone jedynie w silnik elektryczny, czyli samochody elektryczne.

Innym rodzajem napędu stosowanym w samochodzie jest napęd hybrydowy, będący połączeniem silnika spalinowego i silnika elektrycznego. Źródło energii Niezbędnym elementem samochodu jest źródło energii, wymagane przez silnik do jego działania. W przypadku zastosowania silnika spalinowego źródłem energii może być: paliwo ciekłe, np.

benzyna lub olej napędowy; paliwo gazowe w stanie ciekłym, np.

LPG lub LNG; paliwo gazowe sprężone, np.

CNG. W przypadku zastosowania silnika elektrycznego źródłem energii może być: akumulator elektryczny, superkondensator grafenowy1, ogniwo paliwowe. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Samoch%C3%B3d

Kto czyta gazety związane z motoryzacją?

Na rynku obecnie dostępnych jest wiele gazet, które są przeznaczone głównie dla fanów motoryzacji.

Co prawda, spora część osób zainteresowanych motoryzacją nie sięga po tego typu fachową prasę, jednak są i zainteresowani tego rodzaju gazetami.

Jakich informacji możemy szukać w prasie dotyczącej samochodów, motocykli i innych pojazdów? Przede wszystkim, najczęściej artykuły znajdujące się w takich gazetach traktują o nowinkach technicznych i najnowszych modelach samochodów, które są wprowadzane na rynek. Dodatkowo, fachowa prasa dostarcza wiele cennych wskazówek dla osób, które chcą unowocześnić swoje auto lub też przeprowadzić jakieś naprawy.
Zamieszcza się tam również zwykle ogłoszenia o możliwościach kupna czy sprzedaży aut lub o wydarzeniach motoryzacyjnych.

Kobieta ? kierowca

Chociaż według różnych stereotypów kobiety nie znają się zbytnio na motoryzacji, a kierowanie przez nie samochodami jest dość nieudolne, w dzisiejszych czasach wiele pań sprawnie korzysta z aut.

Co więcej, niejedna kobieta pracuje na stanowisku zawodowego kierowcy, co często może się spotkać z uznaniem wśród mężczyzn.

Nie brakuje również kobiet na takich stanowiskach, jak mechanicy samochodowi.
Nie dajmy się więc zwieźć stereotypom ? choć w każdym z nich tkwi może ziarenko prawdy, na ogół posądzanie ludzi bez poznania ich osoby jest bardzo krzywdzące i nie powinno mieć miejsca.
Kobiety w motoryzacji doskonale się odnajdują, być może dlatego, że wiele aut jest przeznaczonych właśnie dla nich..

Widok do druku:

myjnie bezdotykowe